zpet

Bezpečnostní skla

bezpecnostni-skloBezpečnostní skla se dělí na skla tvrzená a skla lepená. Vždy by měla být používána v kombinaci s bezpečnostními prvky kování, aby jako celek okno splnilo Vaše bezpečnostní požadavky.

Lepené bezpečnostní sklo

Lepené bezpečnostní sklo je tvořeno slepením dvou skleněných tabulí, mezi kterými je bezpečnostní fólie Connex. Pokud by sklo prasklo, zůstanou úlomky zachycené na této fólii, takže sklo drží v rámu stále pohromadě. Tloušťka bezpečnostní fólie Connex určuje její pevnost a odolnost.
Fólie o tl.0,38mm – označení 1 – praskne, ale drží pohromadě.
Fólie o tl.0,76mm – označení 2 – odolá několika nárazům nežli povolí.
Fólie o tl.1,52mm – označení 4 – skla s touto fólií vydrží až 80 ran sekerou a i poté vypadne jen část, do které jsou vedeny údery.
Bezpečnostní sklo Connex s označením 33.1 (2 tabulek o tl. 3mm spojuje fólie 0,38mm) není normou certifikováno (označeno jako O2) slouží pouze jako ochrana zdraví.
Bezpečnostní sklo Connex s označením 44.2 (2 tabulek o tl. 4mm spojuje fólie 0,76mm) již certifikováno normou (označeno jako P2) a většina pojišťoven toto sklo uznává jako bezpečnostní mříž.
Bezpečnostní sklo Connex s označením 44.4 (2 tabulek o tl. 4mm spojuje fólie 1,52mm) již certifikováno normou (označeno jako P4) slouží jako vysoká ochrana majetku.

Tvrzené bezpečnostní sklo

Kalené sklo je zvláště odolné proti prasknutí a to díky svému speciálnímu tepelnému zpracování při výrobě. Jestliže k jeho prasknutí přesto dojde, rozpadne se na malé tupé střepy, které nemohou způsobit poranění. Tyto skla se používají hlavně do interiérových dveří.

Lepené bezpečnostní sklo
Breadcrumbs