zpet

Protisluneční skla – energetická propustnost

protislunecni-sklaPokud nebudeme pro velké plochy oken  řešit venkovní zastínění (venkovní žaluzie, rolety, markýzy), je nezbytné zajistit reflexi (odražení tepla) a nižší energetickou propustnost g (propustnost záření) skel, abychom předešli přehřívání interiéru.

Standardní izolační dvojskla mají energetickou propustnost okolo g=63%, při použití protislunečních skel dokážeme tuto hodnotu snížit až na g=42%. U izolačního trojskla je energetická prostupnost g=55% a při použití protislunečních skel Relax  se energetická prostupnost sníží na g=40% tím nedochází k přehřívání interiéru. U oken situovaných na jižní stranu je důležité použít optimální sklo nebo zajistit venkovní stínění.

Protisluneční skla jsou vyrobena dvěma způsoby:

  1. z čirého nebo ve hmotě probarveného skla, na které je nanesena vrstva kovu (měkké pokovení - speciální vrstva) a obměnami různých faktorů, jako jsou materiál použitý k pokovení, síla vrstvy, zbarvení a tloušťka základního skla, lze přesně definovat výkon a optický vzhled.
  2. na ploché čiré sklo se nanáší ještě během výrobního procesu na horký povrch skla reflexní vrstva oxidu kovu. Pak se sklo nechá chladnout tak, aby nedocházelo ke pnutí. Vrstva je tak pevně spojená s povrchem skla a také snižuje propustnost světelného záření

Pokud již okna na jižní straně máte, máme pro Vás malý tip jak taková skla nahradit:

Nejlevnější a nejjednodušší variantou je takzvané otočené zasklívání, kdy u standardního izolačního dvojskla s koeficientem součinitele prostupu tepla Ug = 1,1W/m2K se pokovená vrstva nezasklí na pozici 3 do interiéru, ale otočí se ven směrem do exteriéru. Toto sklo si zachová tepelné vlastnosti (součinitel prostupu tepla) Ug=1,1 W/m2K, ale energetická propustnost g se z 63% sníží na 52% a výrazně se jeho vlastnost energetické propustnosti (g) přiblíží základním protislunečním sklům.

Breadcrumbs