O nás          Reference          Ke stažení          Kontakt
Search
Close this search box.

Hs Portal

HS portál PANORAMA dává nový rozměr vaší velkoleposti

Vyjímečnost...

...to je HS portál, nebo-li zdvižně posuvný systém.

Velké a čisté propojení venkovní zahrady s vaším domovem si ihned zamilujete. Exkluzivní bezbariérový systém bez omezení rozměrů, který bezprostředně podtrhne ráz celého domu.

Elegance

Ty dokáže lehce odtlačit i vaše dítě...

Lehkost ovládání a flexibilita i tak můžete popsat tento originální systém otevírání bezprahového systému posuvu HS. Pevnost systému umožňuje výrobu opravdu velkých rozměrů s váhou křídla až 400kg. Navíc jeho účinný zdvih klikou vám zaručí snadné posouvání i opravdu velké pohyblivé části.

Dokonalost

Velké prosklené plochy pustí spoustu světla do vašeho domova a zpříjemní tak nejen váš odpočinek, ale hlavně zajistí ničím nerušený výhled do krajiny.

Architektonickým skvostem jsou námi nabízené HS portály Ultra Light, bezrámové systémy zdvižně posuvných dveří, které mají středovou příčku pouhých 25mm.

Proč HS PORTÁL?

Aneb, co všechno si můžete pořídit...

První co si musíte vybrat je typ materiálu. Dřevo vynechám s ohledem na to, jak se o něj musíte starat a tím Vám zbývá možnost volby PLAST, HLINÍK a pro skalní vyznavače přírodního materiálu DŘEVO-HLINÍK. S ohledem na cenu jsou nejlevnější HS portály z plastových profilů, ale jedná se hlavně o starší typ, který má nižší konstrukční hloubku (3komorové). Ty nové nízkoenergetické jsou na stejné cenové úrovni jako ty hliníkové a díky tomu většina výrobců doporučuje HS portály hliníkové, které jsou přeci jen pevnější variantou i když mají o něco málo horší tepelnou izolaci.
Ale HS portál v hliníkové variantě lze vyrobit i větší než-li 6metrů. (výrobní délka profilů je 6m) Ty se pak spojují a skládají až přímo na stavbě.

K cenově nejnáročnějším patří varianta provedení dřevo-hliník, nebo hliníkové Ultra Lighty, které patří mezi Architektonické skvosty. (ty vyrábíme ze španělského dodavatele Cortizo v provedení Cor Vision, kde statiku velkých ploch přebírají i skla které jsou všechny tři bezpečnostní).

Nejčastěji ale montujeme hliníkové HS portály PANORAMA, které s ohledem na poměr cena/výkon nejvíce přibližují požadavkům Českých zákazníků.

Druhé čím byste se měli zabývat je způsob otevírání. HS portál není totiž jen posuvná stěna která zajíždí za pevnou část, tak jak je mnohdy uváděno. Zdvižně posuvný systém totiž nabízí možnost posuvu obou stěn, čímž můžete prostor otevření využít přesně podle sebe a svých potřeb. (cenový rozdíl asi +15tis).

Navíc často opomíjená je i možnost posuvu dvou křídel za třetí pevné. To v praxi přinese větší možnost otevření prostoru v letních měsících. (HS portál 5m rozdělen na půl otevře prostor cca 2,3m. Stejný 5m dlouhý HS portál rozdělen na třetiny otevře prostor 3,1m). Proto se nebojte použít víc křídel k otevření co největšího prostoru na vaši terasu.

Třetí a nejdůležitější nad čím by jste se měli vždy zamyslet je funkčnost použití zdvižně posuvnéhu systému. HS portál totiž umožňuje krásné výhledy, ale vidím-li já velkými tabulemi ven, bude večer velkými prosklenými plochy vidět i dovnitř. Takže vždy se při výstavbě zamyslete nad tím kam koukáte a kdo se večer bude koukat na vás.

Dále byste se měli zamyslet nad tím jak moc a odkud na HS portál bude foukat vítr. Jedná se přeci jen o obrovské plochy skel, které při extrémním zatížením větrem dokáží v profilu vychýlit tak, že dojde k netěsnosti. A to může být nepříjemné hlavně v zimním období.

..No a jestli jste si tyhle tři body ujasnili můžete se vrhnout do koupě těchto Exklusivních stěn. Ty pak dokáží dokonale propojit váš domov se zahradou. Luxus HS portálu podtrhne i tichost chodu a lehkost posuvu těchto velkých prosklených stěn. A vy si je pak opravdu užijete.

Spousta možností​

Barvy profilů

Ornamentální a neprůhledná skla

Záruka:

3 roky

Velké prosklené plochy pustí spoustu světla do vašeho domova a zpříjemní tak nejen váš odpočinek, ale hlavně zajistí ničím nerušený výhled do krajiny.

Velké a čisté propojení venkovní zahrady s vaším domovem si ihned zamilujete. Exkluzivní bezbariérový systém bez omezení rozměrů, který bezprostředně podtrhne ráz celého domu.

Zaujali Vás hs portal?

Zašlete nám nezávaznou poptávku. Připravíme Vám nabídku na míru.