O nás          Reference          Ke stažení          Kontakt
Search
Close this search box.

Aluprof mb 104

OKna do vaší budoucnosti

Výjimečnost

Okna aby byl pasivní dům opravdu funkční.

Jak je z názvu profilu patrné, je profil MB 104 PASSIVE určen primárně pro pasivní výstavbu a velmi často se osazuje skly s relativně velkým energetickým příjmem ze slunce (g – neboli celkový činitel prostupu sluneční energie uvedený v %) tak, aby byl pasivní dům opravdu funkční. Kromě nutného získání tepla z odpadního vyměňovaného vzduchu (Rekuperace), využívá i teplotního příjmu ze slunce v zimním období.

Z tohoto důvodu musí být tyto prvky zapuštěny hluboko pod stropní konstrukci (cca 1,5 m) nebo se kombinují s velkými slunolamy a hliníkovými pergolami tak, aby bylo zabráněno možnému přehřívání skla a tím i interiéru v letních měsících.

Exkluzivita

Hloubka skla až 81 mm

Exkluzivita, kterou profil MB 104 PASSIVE nabízí, je možnost zasklení různých speciálních skel s hloubkou až do 81 mm. To je vhodné už i pro čtyřskla, která mají teplotní součinitel Ug=0,34 W/m2k. Je ale nutné podotknout, že jako u každého exkluzivního materiálu, je potřeba počítat i s vyšší cenou.

Krása

v rozdělení.

Každopádně krása a lehkost úzkého pasivního profilu MB 104 PASSIVE podtrhne váš individuální design domu a propojí funkčnost vnitřního prostoru s vaší zahradou. Inspirujte se tak u nás projekty, které jsou vytvořeny v pasivním standardu, a přitom podtrhují famózní architekturu a nadčasovost.
Jednoduchý a čistý vzhled propojený s pasivními vlastnostmi, to jsou okna MB 104 PASSIV.

Rozdělení

Rozhodnutí je už jen na Vás.

MB 104 SI

Verze systému MB 104 SI se zvýšenou tepelnou izolací a s profily, které jsou vybaveny izolačními vložkami a dvousložkovým středovým těsněním.

MB 104 aero

Pasivní ultrateplá a cenově nejnáročnější varianta MB 104 AERO se zvýšenou tepelnou izolací a s profily včetně zasklení, které jsou vyplněny křemičitým aerogelem a dvousložkovým středovým těsněním.

Parametry

Unikátní rozměry stejně jako unikátní výsledky.

Doporučované použití skel:

Typ těsnění:

Počet komor:

Stavební hloubka rámu:

Stavební hloubka křídla:

Součinitel prostupu tepla celého okna:

Součinitel prostupu tepla sklem:

Součinitel prustupu tepla rámem:

Doporučené sklo:

Izolační trojsklo 4/18/4/18/4 (48 mm)

Typ těsnění:

Středové náběhové těsnění

Počet komor:

3 + přerušení tepelného mostu

Stavební hloubka rámu:

104 mm

Stavební hloubka křídla:

95 mm

Součinitel prostupu tepla celého okna:

Uw = 0,58 – 0,53 W/m2k

Součinitel prostupu tepla sklem:

Ug = 0,53 W/m2k

Součinitel prostupu tepla rámem:

Uf = 1,0 W/m2k

Izolační trojsklo 4/18/4/18/4 (48 mm)

Středové náběhové těsnění

3 + přerušení tepelného mostu

104 mm

95 mm

Uw = 0,58 – 0,53 W/m2k

Ug = 0,3 W/m2k

Uf = 1,0 W/m2k

Spousta možností​

Barvy profilů

Ornamentální a neprůhledná skla

Záruka:

5 let

Naše realizace

Prohlédněte si naše dokončené projekty​

Historie Aluprofu

Historie výrobce ALUPROF začala v roce 1921 jako manufaktura Augusta Grosse, Jana Ochsnera a Karola Szwabeho v Bielsku. Poté v roce 1945 došlo ke znárodnění a v roce 1951 vznikl státní podnik na výrobu kovových výrobků, ke kterým byli v roce 1961 přidány i výrobky hliníkové. Po privatizaci v 90. letech došlo roku 1993 k zapsání společnosti do obchodního rejstříku a následně k sjednocování a sloučení s menšími filiálkami do jedné velké skupiny. Následovalo otevření dalších poboček s převahou zaměření se na východní trh. V roce 2011 otevřela společnost vlastní největší lakovnu a skladové zázemí v Opoli, následovalo Bielsko a Ogrodzona. V roce 2019 otevřela vlasní výzkumné a inovační centrum. Díky tomu se dnes dá říct, že Aluprof svou velikostí a počtem výrobních závodů již předčil své zahraniční konkurenty.

líbí se vám profil Mb 104?

Zašlete nám nezávaznou poptávku. Připravíme Vám nabídku na míru.