O nás          Reference          Ke stažení          Kontakt
Search
Close this search box.

Comfort+

OKna do vaší budoucnosti

Dokonalost

přizpůsobení každému architektonickému stylu

Elegantně štíhlé tvary s lehounce zaoblenými hranami se zcela harmonicky přizpůsobí každému architektonickému stylu. Dokonalé termoizolační parametry se stavební hloubkou 82 mm propojují efektivitu tepelné izolace s opravdu dokonalým moderním designem.

Fascinující jsou i nové SPECTRALNÍ barvy těchto oken, které mají jedinečný sametový design ultra matných barevných odstínů. Tento příjemně svůdný vzhled oken podtrhuje i technologie ultra tenkého sváru rohu V-Perfect.

Rovnováha

Okna co šetří za vás.

Díky jedinečné kombinaci inovativní vícekomorové izolační technologie s konstrukční hloubkou 82 mm a vysoce efektivního systému středového těsnění, umožňuje toto okno efektivně šetřit náklady na topení za příjemného klimatu v místnosti, a to v každé roční době. Je tak ideálním řešením všech nízkoenergetických staveb.

Účinnost

Jednoduché ovladání a úžasná úspora

Hluboká zasklívací drážka v kombinaci se speciálními teplými distančními rámečky skel, maximálně snižuje tvorbu tepelných mostů, a přidané těsnění pod sklem zvyšuje tepelnou účinnost celého okna. Společně tak s vysoce efektivním středovým těsnícím systémem okna zajistí vynikající izolaci tepla a zvuku.

Hluková zátěž výrazně snižuje kvalitu bydlení. S okny COMFORT + je díky jeho konstrukčním řešením účinně eliminujete.

Parametry

Příjemné teplo a ticho vytváří pocit dokonalé harmonie, a to je důvod proč naše okna COMFORT + patří k nejprodávanějším.

Doporučované použití skel:

Typ těsnění:

Počet komor:

Stavební hloubka:

Součinitel prostupu tepla celého okna:

Součinitel prostupu tepla sklem:

Součinitel prustupu tepla rámem:

Doporučené sklo:

Izolační trojsklo 4/18/4/18/4 (48mm)

Typ těsnění:

Středové

Počet komor:

7 komor rám / 6 komor křídlo

Stavební hloubka:

82 mm

Součinitel prostupu tepla celého okna:

Uw = 0,75 W/m2k

Součinitel prostupu tepla sklem:

Ug = 0,5 W/m2k

Součinitel prostupu tepla rámem:

Uf = 0,96 W/m2k

Izolační trojsklo 4/18/4/18/4 (48mm)

Středové

7 komor rám / 6 komor křídlo

82 mm

Uw = 0,75 W/m2k

Ug = 0,5 W/m2k

Uf = 0,96 W/m2k

Spousta možností​

Barvy profilů

Ornamentální a neprůhledná skla

Záruka:

5 let

Naše realizace

Prohlédněte si naše dokončené projekty​

Proč se mají okna COMFORT + o tolik lepší teplotní parametry?

Středové těsnění se začalo používat začátkem 90tých let, tehdy těsnící gumy v oknech neměli takovou kvalitu materiálu a tak jednotlivý výrobci začali zkoumat jak udělat okno které by mělo těsnící gumy chráněné před nepříznivými vlivy počasí v kombinaci se zvýšenou odolností před UV zářením. To vedlo k tomu, že středová guma byla vytvořena jako ta hlavní těsnící část okna, navíc chráněna profilem a dorazovým těsněním, které bylo ponecháno napospas nepříznivým vlivům. Tím prodloužili životnost oken se středovým na čtyřnásobek (zkoušeno a testováno v solných lázní, kde se těsnost okna a životnost jejich venkovních gum zvýšil z 20let na neuvěřitelných 90let).

Prodloužení životnosti ale nebyl jediný důvod, který z oken se středovým těsněním dělá to nejlepší, co si můžete v dnešní době pořídit. Při zkoušce oken na zatížení přívalovým deštěm za silného větru, bylo zjištěno, že čím vyšší tlak větru na oknu se středovou gumou působí, tím lépe tyto okna těsní (Středová guma se při zatížení větrem více přitěsní ke křídlu a vytvoří v přední části rámu a křídla dekompresní komoru).

Díky vysoké vlastní stabilitě systému se středovým těsněním a výborným izolačním vlastnostem tak lze realizovat i prvky pro moderní architekturu s velkorysými prosklenými plochami ve spojení s vynikající energetickou účinností.

Silné stěny v kvalitě třídy A totiž zabezpečují funkčnost těchto velmi odolných oken. Promyšlená vícekomorová konstrukce zajišťuje optimální izolační účinek a snižuje tak spotřebu vašeho topného zdroje. Šetří tak náklady na vytápění již od prvního dne!

Okna COMFORT + tak charakterizuje vynikající spojení energeticky úsporných vlastností a vysoké funkčnosti. To vše i díky systému středového těsnění, který zajišťuje vynikající parametry izolace hluku, chladu i vlhkosti.

Historie výrobce profilů VEKA začala v roce 1969, kdy Heinrich Laumann založil společnost VEKAPLAST v Sendenhorstu. Přitom ale netušil, že se společnost za pouhých 50 let vyvine v jednoho z nejvýznamnějších a předních světových dodavatelů plastových profilových systémů pro okna a dveře. Vizionářským, odvážným a vášnivým způsobem vybudoval společnost a spolu se svými zaměstnanci ji v průběhu let dovedl k mimořádnému úspěchu. Svými inovacemi formoval celý tento průmysl. V 80. letech se rozrostly jejich výrobní podniky po celé Evropě (Španělsko, Británie, Francie). V 90. letech se jako první společnost začali zabývat recyklací starých oken a využívat ji bez ztráty kvality k výrobě profilu. Vstoupili na Polský, Ruský a další východní trhy včetně Indie. V roce 2010 přišla společnost VEKA s novým systémem SOFTLINE 82 MD, a ten se ihned po nástupu stal jedním z nejpopulárnějších profilů, který si drží svou kvalitu až do dnes. V roce 2014 koupila společnost VEKA profily systém GEALAN, čímž se stala jedním z nejsilnějších výrobců profilů.

líbí se vám profil comfort+?

Zašlete nám nezávaznou poptávku. Připravíme Vám nabídku na míru.