O nás          Reference          Ke stažení          Kontakt
Search
Close this search box.

VISION

OKna do vaší budoucnosti

Vyspělost

přizpůsobení každému architektonickému stylu.

Elegantně štíhlé tvary s lehounce zaoblenými hranami se zcela harmonicky přizpůsobí každému architektonickému stylu. Dokonalé termoizolační parametry se stavební hloubkou 82 mm propojují efektivitu tepelné izolace s opravdu dokonalým moderním designem.

Fascinující jsou i nové SPECTRALNÍ barvy těchto oken, které mají jedinečný sametový design ultra matných barevných odstínů. Tento příjemně svůdný vzhled oken podtrhuje i technologie ultra tenkého sváru rohu V-Perfect.

Pohodlí

elegantní řešení tepelných detailů.

Když se řekne DOKONALOST, mělo by to znamenat i pohodlné řešení všech tepelných detailů. Z tohoto důvodu má rám okna VISION pohledovou šířku 78 mm a díky tomu můžete zateplit ostění izolantem až 50 mm. To Vám zajistí nejen absolutní tepelnou POHODU, ale vznikne tak dokonale čistá linie okna, která podtrhne elegantní design celé stavby.

Exkluzivita

odolnost i extrémní zátěži klimatu.

Exkluzivita byla vždy hodnotou priorit a málo kde a málo kdy je propojena kvalita granulátu profilu s ekologickou stopou tak, jak je to u profilů GreenLine.

Greenline není jen závazek toho, jak se chováme k planetě a jejím surovinám, ale díky inovativní metodě koextruze profilového regenerátu jádra dochází k propojení zesílené pevnosti (odbouratelné stabilizátory na bázi vápníku a zinku) s hladkostí povrchu HDF (High Definition Finishing).

A co to pro Vás znamená? Tento typ povrchu se nejen jednodušeji čistí, ale daleko víc odolává extrémní zátěži klimatických podmínek, a to hlavně proti agresivním solím v dešti. Vylepšená receptura tak nezajišťuje jen krásný vzhled okna, ale hlavně prodlužuje jeho funkčnost.

Parametry

Okna VISION jsou technicky dokonalá okna s úžasnými detaily konstrukce, které by měli dát vyniknout jedinečnosti vaší stavby.

Doporučované použití skel:

Typ těsnění:

Počet komor:

Stavební hloubka:

Součinitel prostupu tepla celého okna:

Součinitel prostupu tepla sklem:

Součinitel prustupu tepla rámem:

Doporučené sklo:

Izolační trojsklo 4/18/4/18/4 (48mm)

Typ těsnění:

Středové

Počet komor:

7

Stavební hloubka:

88 mm

Součinitel prostupu tepla celého okna:

Uw = 0,74 W/m2k

Součinitel prostupu tepla sklem:

Ug = 0,5 W/m2k

Součinitel prostupu tepla rámem:

Uf = 0,95 W/m2k

Izolační trojsklo 4/18/4/18/4 (48mm)

Středové

7

88 mm

Uw = 0,74 W/m2k

Ug = 0,5 W/m2k

Uf = 0,95 W/m2k

Spousta možností​

Barvy profilů

Ornamentální a neprůhledná skla

Záruka:

10 let

Naše realizace

Prohlédněte si naše dokončené projekty​

Kdy plastová okna VISION vznikla a čím jsou tak výjimečná?

Okno má silné středové těsnění s 6ti těsnícími rovinami, které po zatížení silným nárazovým větrem (při zvýšení tlaku vzduchu v dekompresní komoře) středové gumy ještě více natlačí na plochu křídla i skla a okno ještě lépe utěsní. Zadní teplá zóna za středovou gumou tak chrání všechny důležité prvky od vody a přední studená zóna odvádí veškerou vodu ven na parapet. V podstatě je tak dokonale zabráněno nejen degradaci celoobvodového kování, ale i montážních šroubů vlivem vlhkosti. Navíc systém středového těsnění, rozděluje průběh izothermy na studenou a teplou zónu. Toho se využívá i u horní části okenního křídla, kde je funkční středová guma i pod trojsklem.

Příhradové řešení konstrukce stavební hloubky 88 mm tak velmi přínosným způsobem napomáhá pevnosti a celkové statice okna. Takto zpevněná konstrukce profilu pak zajišťuje nejen možnost provedení abnormálních velikostí prvků, ale zároveň zabraňuje možné deformaci. Díky vysoce stabilní konstrukci uvnitř plastových profilů 88 můžete mít trojskla s velkoformátovým funkčním zasklením do maximální tloušťky až 58 mm a sestavit si tak bezpečnou kombinaci na míru přesně podle vašich požadavků, aniž byste tím degradovali jejich teplotní komfort. Okna VISION + tak vyhovují všem požadavkům dnešní moderní architektury. Nejen že splňují podmínky pro pasivní okna (dle směrnice ift WA-15/2), ale zároveň díky novému zesílenému kování ROTO NX zajišťují bezpečnou a pohodlnou funkci.

A co pro nás znamená krása a exkluzivita? Snažíme se plnit přání a požadavky architektů, kteří s námi spolupracují, a tak jsme nejen pro ně v roce 2021 připravili novou kolekci lesklých i hedvábně matných folií. Proto si udělejte čas a přijďte se na ně podívat. U toho si můžete vyzkoušet pohodlí i vyspělost oken VISION +.

Historie výrobce profilů TROCAL začala už v roce 1954 sériovou výrobou oken. A už začátkem 70. let patřil mezi největší výrobce a lídry, kteří se zabývali konstrukcí a vývojem okenní techniky, kdy už v polovině 80. let pochopil výjimečnost a kvalitu středového těsnění, které chránilo středovou gumu před kyselými dešti.

Koncem 90. let přišla firma s dalším průlomovým návrhem řešení větrání, čímž podstatně pomohla snížit příčiny chátrání hermeticky uzavřených budov způsobené nadměrnou vlhkostí.

V roce 2002-6 se stala vlastníkem několika patentů na zajištění odvětrání přes profily a díky neustále inovaci a zlepšování výrobních technologií se v roce 2008 stala členem celosvětové skupina PROFINE Group.

Hlavně díky tomu se tato skupina chopila své vize směřovat k profilům s velkou stavební hloubkou a zdokonalila technické řešení úplně největších posuvných stěn PremiDoor (aneb HS portál).

V roce 2012 pokračovala firma ve vývoji systému šestikomorových profilů 88 a v letech 2014-2016 pracovala na novém šestikomorovém systému s hloubkou 76 mm. Svou inovativní cestu zatím zakončili v roce 2020 představením nového 7komorového profilu se stavební hloubkou 88 mm. Okna 88 jsou tak prozatím vrchol skoro 70letého vývoje plastových oken.

líbí se vám profil VISIOn?

Zašlete nám nezávaznou poptávku. Připravíme Vám nabídku na míru.