O nás          Reference          Ke stažení          Kontakt
Search
Close this search box.

BASIC

Vchodové dveře BASIC si můžete vytvořit přesně podle sebe.

Zvolte si zda chcete celoprosklené, nebo s příčkovým dělením a do jednotlivých polí použít sklo průhledné či neprůhledné, nebo dát neprůhlednou desku. Na ukázku jsme pro vás připravili některé z nejvíce objednávaných typů v provedení BASIC.

FUNKČNOST

Vchodové dveře patří mezi nejvíce namáhaný a používaný prvek v celém domě, i proto musí být vyrobeny z kvalitních a pevnostně stabilních komponentů to platí hlavně pro ty plastové (silné křídlo, uzavřená výztuha, svařovací ježci) tak, aby zajistili dlouholetou a bezchybnou funkčnost. U vstupních dveří se tolik nehledí na součinitel prostupu tepla (Ud), ale největší důraz je kladen na bezchybný systém uzamčení a odolnosti proti nedovolenému vniknutí.

počet komor: 5

Stavební hloubka70 až 74 mm

Typ těsnění: dorazové 

Doporučované použití skel:
izolační dvojsklo 4/16/4 (24 mm)

Celkový součinitel okna Uw (okna) _ 1,1 W/m2K

Součinitel prostupu tepla Ug (sklem): 1,0 W/m2K sklem = skla včetně pokovení, těžkého plynu a distančního rámečku.

Součinitel prostupu tepla:
Uf 1,2 W/m2K

ladnost

Díky možnosti vlastního vyjádření se řada BASIC stala velmi oblíbenou a používanou a to jak pro dveře v plastu tak v hliníku. Navíc trendem posledních let je použití celoproskleného prvku dveří, který má v sobě pouze moderní dekorativní sklo Mastercarre či pískování Matelux, bez jakéhokoliv jiného dělení.

Kdy cena hliníkový dveří ALUPROF MB79 rozměr 1100*2200mm v barvě Antracit s madlem 1800mm a neprůhledným sklem vyjde okolo 35tis po slevě, nebo s oboustranným bezpečnostním sklem a Master Carrem uprostřed okolo 40tis.

U plastových vstupních dveří BASIC nejčastěji osazujeme automatický systém uzavírání kování, které tak nahrazuje manuální utěsnění pomocí otáčení klíče. Automatický systém má střelkové závory, které se po zavření dveří sami vysunou na hloubku cca 20 mm a dveře jsou tak jednoduše utěsněny. K jejich uzamčení dojde při následném otáčením klíčem, kdy kromě vysunutí středového zámku dojde i k vysunutí horního a spodního háku. Tím jsou dveře zajištěny (uzamčeny) proti nedovolenému vstupu.

Bezpečí

Dalším velice důležitým prvkem vstupních dveří jsou kvalitní dveřní panty, které jsou zodpovědné za správnou funkci a podléhají velké náročnosti pro zajištění nesčetného otevírání, které musí být pohodlné v kombinaci s jednoduchým způsobem možnosti seřízení.

U vstupních dveřních do větších objektů je možné otevírání nakombinovat i s dodatkovými systémy otevření pomocí karty, čipu, otiskem prstu nebo elektrickým impulsem vyslaným zevnitř objektu. A to buď jednoduchým způsobem přes elektrického vrátného (tzv.bzučák) nebo přes elektropohon, který je ukrytý ve vyfrézované kapse křídla. Pomocí elektrického impulsu dojde k odblokování a křídlo od rámu tzv. odskočí, což umožnuje volný přístup z venku, po dovření se opětovně dveře uzavřou a následně na třech bodech bez dodatečného otáčení klíče v zámku i uzamknou. GU Elektro Automat tak splňuje požadavky bezpečnosti RC 2 i RC 3 dle normy EN1267-1630.

Při nákupu vchodových dveří nesmíte tedy nikdy opomenout hlavní důvody, pro které dveře pořizujete - BEZPEČNOST, FUNKČNOST a VZHLED. A pokud mají být tyto důvody kvality zachovány počítejte i s tím, že poctivé vchodové dveře budou stát peníze.

Spousta možností​

Barvy

Zasklení

Příslušenství

Doplňky

Dokumenty

Výhody

Zaujal vás profil classic?

Zašlete nám nezávaznou poptávku. Připravíme Vám nabídku na míru.

Naše realizace

Prohlédněte si naše dokončené projekty.